Gallaunt (FCI) – hodowla whippetów zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP), oraz w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI). Pokochaliśmy whippety od pierwszego wejrzenia. To wspaniałe psy rodzinne, ciepłe, spokojne, przytulaśne, ale też lubiące hasanie na łonie przyrody. Właśnie ta ich wszechstronność nas ujęła, gdyż sami nie potrafimy długo usiedzieć w miejscu :).

Pierwsza whippecia dama w naszym domu to Crown Jewel Ypsylon – nasza Chilli, którą przywieźliśmy z Warszawy z hodowli Ypsylon w marcu 2011 roku. Od tego czasu nasze życie się zmieniło.

Jest jakaś magia w domu, gdy jest w nim whippet. 7 lipca 2014 roku urodziła się Nine Lives Stealing Kisses at Gallaunt – nasza, szybka jak torpeda, Vega. W październiku 2017 Chillunia obdarzyła nas wspaniałymi maluszkami z miotu E, z którego została z nami Chelsea – EVENING JEWEL Gallaunt. Czesia mieszka na stałe z moją córką, ale widujemy się bardzo często.

Dzięki whippetom zaczęłam częściej wychodzić na spacery, dłuuuugie spacery, niezależnie od pogody, przez to poprawiła się moja kondycja i zdrowie. Dzielimy nasze obowiązki zawodowe z wyjazdami na wystawy i coursingi w kraju i za granicą. Dzięki temu poznajemy wspaniałych ludzi, zawieramy nowe przyjaźnie z zakręconymi charciarzami. Do tej pory nie wiem jak mogliśmy żyć wcześniej bez whippetów …

Nasze szczeniaczki są chowane w domu, odpowiednio socjalizowane, zadbane, przyzwyczajane do zwykłych domowych hałasów, a gdy idą do nowych domków są zachipowane, 2 x odrobaczone, zaszczepione i mają paszport lub książeczkę zdrowia, metrykę lub rodowód eksportowy. Z przyszłymi właścicielami (hodowcami lub po prostu kochającymi zwykłymi nowymi rodzinami) podpisujemy umowy.

Powered by CouchCMS